Schnilá jízda - 12.-14.3.2010


Jaká že byla letošní Schnilka?

Ze 4ky byli přihlášeni Můra, Bláhovi, Mirka, Venca, Severka a Jana Šť. ... (a ještě někteří další, kteří nakonec asi nejeli). Mezitrasovou akci režíruje RuM a počet účastníků je omezen možnostmi přepravního busu a hlavně ubytovacího zařízení. Letos byla vyhlédnuta Vysočina.

17.3. Přidán odkaz na fotky (KaPr)

Letošní schnilá jízda začala bídně, dlouho se čekalo na opozdilce (já to nebyl). Nejvíce v tomto směru zazářila Helenka Ištvánova, která nedorazila vůbec, ač jsme na ni čekali hodinu a poté jezdili po Pankráci a hledali ji. Trochu za to mohl RuM, neboť uvedl špatnou adresu odjezdu, i když ji v pátek v poledne opravil, pro někoho už bylo pozdě. Mobil děvče nemá a nechce mít a je tudíž důkazem, že v 21. století bez mobilu, jako bys nežil.

První nápis na dálnici hlásal: Na 20km nehoda! Čuměli jsme tam více než hodinu.  A chumelilo! Příjezd se tedy protáhl až na 22 hodinu, a pak teprve servírovali večeři. A furt chumelilo! Naštěstí se vše začalo obracet k lepšímu, zvláště poté, co paní hostinská načala oblíbené ožralé borůvky.

Ráno pro změnu chumelilo a fučelo. Po skupinách se vyráželo na různé směry a nejvíce se nás sešlo  ve Sněžné v hospodě U Vašků, která je vnitřkem propojena s cukrárnou. V našem věku ideální kombinace. Na stole vedle sebe utopenec a rakvičky. Mohutně se hrálo a nebyli jsme k odchodu. Došlo i na známou umělkyni z Prahy.

Hlavní skupina odjížděla (běžkmo) směr Kadov až v ½6, takže dorazila po ¼ na 7. Zde nalezla nametenou čekající skupinku diváků a muzikantů. Nejlépe vypadala JaVorka, která neustále tvrdila: "Mám jí jako ježek!" Hrálo se další 2 hodiny, posilou byla jakási spřátelená dívčina z Brna. Na kuře hlášené na 7, jsme dorazili opět kolem 10, a ani jsme nepotřebovali zácpu na dálnici. Venca S, který drží masopůst, o něm - tedy o tom kuřeti - prohlásil: "Zvláštní to ryba!" Hrálo se tentokrát v 1. patře v klubovně, kde je lepší akustika. Zatančil jsem si s Alenou P. rockenrol a myslel jsem, že to bude moje smrt. Krátce poté jsem padnul do postele. Příště tančit jen ploužáky! Hrálo se zase až dlouho do noci. V neděli ráno pro změnu chumelilo. Po snídaní se připíjelo šampaňským jako na Silvestra a zpívala se hymna, tedy ta naše. Výlety byly kratší, spojené s nedělní obědem. Na závěr nutno dodat, ža na Schnilku to bylo velmi sportovní.

P.S. Stále mi vrtalo hlavou, co znamená "Mám jí jako ježek", nikdy jsem to neslyšel a protože nikdo nevěděl, prozradila nám to až sama autorka. Prý citát z písničky "A já jí mám jako ježek, žádnej by to do mě neřek!" Zvláštní logika. -Zaznamenal Můra-

Odkaz na fotky:

 K tomu komentář od JaVor:

 

Tady JaVor. Zasvěcení na Čtrnáctce vědí, že je to jedna z mnoha slok lidovky Ha ty svatyj Vavřenečku. Ovšem citovat celou sloku tady nebudu, protože je to píseň sprostonárodní. Zkrátka dlouhé čekání u kadovánků na muzikanty, se kterými jsme byli najisto domluveni, mně způsobilo veselý večer. Spřátelená Moravačka byla Mama z TURASU.

Sdílej to!

Be the first to comment