Zimní Chotěvice - 19.-21.2.2010


Spousty sněhu - na jeden mobil až dost - hraní i běžkování zaznamenala Severka na chaloupce a v okolí... Fotky dodal Mireček ...

Letošní akce "Zimní Chotěvice" se konala 3. víkend v únoru. Počty účastníků se neustále měnily až nás nakonec bylo 17 statečných čtyřkařů i nečtyřkařů. Vše začalo celkem tradičně a už nikoho ani nepřekvapilo, že Vašek hned při příjezdu ztratil mobil - snad jen s výjimkou jeho samotného. Na příjezdové cestě k chalupě stála dvě auta od sousedů - pojízdné a nepojízdné, která bránila v odhrnutí sněhu radlicí. Protože mělo přijet aut celkem asi šest, tak nám nezbylo nic jiného, než povolat souseda, aby s autem odjel a to druhé mu pomoci vystrkat a přitom různě odhazovat sníh a tlačit, no a tam někde Vašík ztratil mobil, který se zřejmě dostal pod lavinu sněhu tak, že při prozvánění nebyl slyšet.
Někdy bych chtěla pochopit, proč se mu pořád takovéto věci dějí, ale vysvětluju si to tak, že ten jeho anděl strážný se tak nalítá a namaká, že si někdy potřebuje odpočinout a takovéto nepodstatné a nedůležité věci už nestíhá.
Hledání mobilu nám přece jenom zabralo trochu času a když nakonec Vašek vzdal přehazování závějí, šlo se hrát a konzumovat až v pozdních večerních hodinách. Posila v obou směrech přišla v počtu tří místních a na kutě jsme se dostali až nad ránem. 
Přestože předpověď počasí nebyla nikterak lákavá, nakonec ráno ukázalo, že jim to tentokrát naštěstí v podkrkonoší úplně nevyšlo. Na běžky jsme vyrazili až po poledni v hojném počtu 14ti běžkařů. Tři muzikanti se rozhodli, že si budou na chalupě preludovat a připravovat se na večer. Vašík měl naplánovaný výlet, který by se možná zdál nepřiměřeným, ale na klíčovém rozcestí se spletl a omylem dal zahnout na druhou stranu kopce, než plánoval a tím trasu výrazně zkrátil. Celá skupina skončila v Hostinném v restauraci, kde Můra vymámil z kuchaře pár gulášů a svíčkových. Tam jsme se rozdělili na 2 skupiny - jedni hodlali jet jednu stanici do Chotěvic vlakem a druzí tvrdili, že nejsou srabi a pojedou na běžkách. Nakonec jsem jela s běžkaři, abych mohla zabránilt nějaké "té zaručené" nábližce k domovu, protože na večer jsme měli domluvené hraní a konzumaci v hospodě. Za páteční večer jsme totiž těch 50 l piva statečně vypili. Nakonec vlaková sekce musela jet taky po svých, protože vlak sice jel, ale nestavěl v Chotěvicích. 
Večer v hospodě se též vydařil a kromě 2 místních muzikantů nás ještě přijeli podpořit Karel s Žofkou. Hraní bylo úžasné, tančilo se a muzikanti měli rozhodně početní převahu a myslím, že si to všichni užili až na Ctíru, který nevydržel zadýmání. Do chalupy jsme dorazili v brzkých ranních hodinách, ale někteří nechtěli nechat nedopité lahve a jejich vyprázdňování se jim protáhlo až do osmé hodiny ranní. Po exhumaci jsme šli v neděli (někteří na běžkách, někteří pěšky) na tradiční procházku na Kateřinu. A pak už jen úklid a domů.
Sněhu bylo tentokrát dost, počasí nám vyšlo krásné, společnost byla úžasná, hraní bezvadné, pitný režim dodržován, laskomin spousta - jen ten mobil!
Všem děkuju za účast a už se těším na příští Chotěvice - tentokrát tradičně letní.

Severka.
 

Sdílej to!

Be the first to comment