DHaba: Dožerná 2010 - 11.-13.6.


Příjelo vás míň a tak se neflákejte!

 

Počátky letošní Dožerné lze vysledovat již koncem roku minulého, kdy Pepíček Ma. kázal zakoupiti "o co větší, o to výhodnější" prasnici, jak bylo ostatně popsáno dříve. Další kus byl odjeden v březnu. Pro konečné vyřešení otázky uvolnění mrazáků, zvolili Fúzy s Pivanou shora uvedený termín.

V pátek se po jehněčí ouvertuře odebralo tucet přítomných do přilehlého hostince, aby se občerstvilo po parném dni pivem, či povraždilo několik, zřejmě nadbytečných, mozkových buněk střídmě konzumovanými panáčky. Večer samý byl však ve znamení produkce skupiny Modré škatule, která hrála k poslechu i k tanci sice většinou převzaté skladby, ale vysloužila si mimo jiné i souhlasné Vláďovo přitakávání. Po půlnoci jsme byli svědky premiérového vystoupení nové zpěvačky skupiny. Její první píseň byla sice poznamenána zvýšenou nervozitou, kterou se jí však podařilo setřást a tak se na ni dalo nejen dívat, ale i ji poslouchat.

Do chalupy jsme se dostali asi v půl druhé a zalehli jsme zhruba o hodinu později.

Ráno raníčko vstaly Zu a Zo, první odhodlána vyrazit na houby, druhá vstříc zlovolné daňové kontrole. Zu vyrazila směrem k lesu, když však obuta v trekové sandály narazila na docela vysokou mokrou trávu, v níž by se možná i několik 4kařů nižších postav ztratilo, pokusu zbaběle zanechala, aby se s o to větší intenzitou věnovala spolu s námi novým kulinářským dobrodružstvím. Mirečkovi to však nedalo a na houby se po ránu vydal. Tedy, abych byl přesnější, už se začalo schylovat k večeru. Houby našel, přesněji košík zaplnil kosmaticí, kterou obalil posléze ve směsi vajíčka a strouhanky, a aby to na přítomné nepůsobilo tolik vegetariánsky, usmažil to na tuku z výpečků a podával co předkrm k vepřovým plátkům.

Průběžně se objevovaly i další posily v našem snažení.

Neděle byla ve znamení postupného střízlivění řidičů, neztenčeného konzumačního úsilí ostatních a Mirečkových Habartických závitků. No a pak došlo k tomu, že jsme se rozloučili a rozprchli do šedé reality všedních dní.

Sdílej to!

Be the first to comment