4x60 v Pikovicích - 11.9.2010


Jasánek, Vláďa Tomek, Mireček a Pepíček Mastík byli přijati do klubu 4kových 60níků...

14.9. večer přidány Vláďovy fotky a později výběr z fotek Jitky V.

Vymyslet originální scénář, který by měl spád, pobavil aktéry i přihlížející je možná snadné, když se vymýšlí poprvé, ale určitě je to mnohem těžší, když je to ... pokolikáté vlastně?

Přesto se přípravný výbor oslav, jehož vůdčími osobnostmi byli MaPe, Vojtíšek, Milan, Irča a Rumpál, zhostil svého úkolu se ctí. A dlužno říci, že i oslavenci posunuli pomyslnou laťku občerstvení dost vysoko. Všeho bylo dosti, pivo teklo proudem a rovněž výborný večerní hovězí guláš a vynikající šunka od kosti dělaly hostitelům čest.

Oslavencům byla předána pamětní trička a po té byli rozděleni na umělce (Vláďa a Jasánek) a kuchaře (Pepíček a Mireček). I když je téměř jisté, že kuchaři jsou rovněž umělci svého druhu, bylo toto schema přijato. Po té byli první vyzváni, aby připravili jednoduché jídlo - bramoborák a to nikoli z prášku či ze zmraženého polotovaru, ale z tradičních surovin. Dali si na potřebných činnostech záležet a dbali, aby třeba nějakými zbrklými pohyby pokrm nepokazili. Rovněž přivedení oleje na potřebnou teplotu na poskytnutém jednoplotýnkovém vařiči trvalo možná o něco málo déle, než si scénáristé představovali, ale to nevadilo tomu, aby mohl Mireček zprovoznit kytaru s chybějícími strunami a Pepíček neudával rytmus kapele lžícemi. Je sice pravda, že Mireček bez vhodných brýlí měl ztíženou úlohu při trefování se strunami do otvorů, kudy bylo nutné struny protáhnout, ale není pravda, že by si při tom vypíchl oko (a to ani na ponožce). Nakonec se vše povedlo a jako bonus divákům předvedli "Šátečkovou". Ale to již i Vláďa s Jasánkem svůj úkol úspěšně ukončili a mohlo se přejít k dalším "soutěžím" těžícím ze scén, které život těmto vynikajícím 4kařům připravil.

Mirečkovi byla předána kniha "Odhalená krása" s akty hereček a modelek, aby následně byl postaven před úkol vysvobodit z uzavřeného automobilu osobu z knihy. K dispozici měl otevřený kufr stylizovaného automobilu s množstvím předmětů, jejichž povaha nebyla až tolik vzdálena předmětům v kufru automobilu páně Mirečkova.  I našel mezi řetězy, kabely, náhradními díly pochybného stáří i původu, jeden zarezlý vodovodní kohohoutek, past na myši i mnohé jiné těžko popsatelné předměty, aby nakonec objevil i kýžený klíč 17/14, kterým mohl zoufalou osobu vysvobodit.

Po chvíli snažení se ukázalo, že to byl Mirečkův spolubydlící Píďa, který se nějak vloudil i do přílohy shora uvedené knihy...

Pak Jasánek, za pomoci vybraných poradců, vyčlenil z hromady fotek 4kové pohledy - z velké většiny své vlastní, aby je pak seřadil podle data Stezek. Po obrácení fotografiíí se objevil nápis "4KA DĚKUJE" za všechnu tu péči a kvalitu dokumentace života naší trasy v průběhu čtyř desetiletí.

Pepíčkovi bylo sděleno jediné slovo "DYMOKURY", kde se svého času pokoušel zachránit maso z roštu svým nosem před nežádoucím připálením, což se v konečném výsledku o nosu říci nedalo. Tentokrát měl snadnější úlohu - sfouknout stylizovaný oheň, což nad to jistil Můra s hasičákem.

Vláďa měl za úkol se dostat do svého zamčeného pokoje v penzionu Muflon. Pojal věc velmi důkladně, skoro všechny klíče vyzkoušel dvakrát, ale úkol splnil. Z pokoje vystoupil Milan, který připomněl Vláďovy padesátiny v dolnohabartické Sorce, kde po předání CD slavnostně oslavenci slíbil, že o jeho 60inách mu zahraje na housle. Skončil u komorního A, aby - protože dnes už má na všechno lidi - předal nástroj Jitce.

A pak se předávaly dary, ale hrálo se přitom skoro nepřetržitě. Kolem půlnoci připomněl další důvod k oslavě i Zaki (11/9 sic) - a to své narozeniny.

Hrálo se, zpívalo i tančilo hodně do rána, ještě kolem ½4 byla na sále aktivní více než ¼ dojedších…

V něděli se kolem 10h zvedla mlha a slunné počasí lákalo cyklisty do sedel a pěšáky k výletům.

TAK ještě jednou díky všem, kteří se o pěkný víkend zasloužili, a oslavencům vše nej…

Sdílej to!

Be the first to comment