Lochovice (již v době páry...)


Postdušičkový výlet na mlejn 17.11.2010... kde po období benzínu, petroleje a dieslu nastalo období páry.

Přidány fotky (Roman).

Po velmi prosluněném a teplém víkendu nastal podzim se zataženou nízkou oblačností a mlhami. Ale vítr nefoukal a pokud mžilo, tak velmi málo.

Do Hořovic nás odjelo 11, aby se tam k nám připojil Roman se 4nohou Ančou (Ten mezitím na mlejně vyskladnil z auta smetky cukru pro Jirkovy včelky a přijel nám busmo naproti.) V Hořovicích byla většina hospod zavřených a kuchaři měli volno, prostor na občerstvení a vyjedení jedné studené kuchyně se přesto našel.
Cesta zamlženou krajinou prakticky bez výhledů nám pak rychle utekla. Na hřbitově se k nám připojil Jirka Havrlík s "překvapením", avizovaným na předchozí slezině Můrou - Tondou Zeleným.

Ve mlejně před stodolou nás vesměs zaskočily rozměry nového přírůstku Jirkovy sbírky - 16t těžkého téměř kompletního parního stroje, který poháněl pilu kdesi na Šumavě a v posledních letech sloužil jako zdroj páry pro vytápění provozu. Jeho oběžné kolo vyčuhuje určitě přes 3m od země a ve složeném stavu bude mít ta věc dost přes 12m na dél. Jirka mimoděk mluví o době před párou a po té a tuší, že stran paliva na roztopení to bude pěkný bumbrlíček. Jak to s pohledem upřeným na zrušené vkladní knížky hodnotí Lenka, se nám nepodařilo zjistit.

Následovalo jako vždy příjemné posezení ve včelíně a cesta domů.

PS. Dodržujte pitný režim!

Sdílej to!

Be the first to comment