Čtyřkový Mikuláš 2011


I letos byl čtyřkový Mikuláš ve Čtyřkolech a bylo nás sedm krát čtyři a čtyři děti.

Fotky dodal Jasánek a Roman

Mikuláš se svým andělsko-čertovským doprovodem našel čtyřku stejně jako loni v Montaně ve Čtyřkolech aby přinesl dárky čtyřem dětem (tři čtvrtiny od Trávníčků a jedna čtvrtina od Jasánků). Mikuláš si dlouhého čerta (Jiřík Š.) i hezkého anděla (Lenka K.) zkušeně dirigoval, Vojta a Lara Mikuláši předvedli co dovedou, Anežka ho radši ani nechtěla vidět a malému Kubíčkovi se moc líbil čert.

Mikulášskému večeru předcházela sobotní odpolední vycházka. Nemuseli jsme se na rozdíl od loňska brodit sněhem, pohodlnou cestou jsme došli k přívozu pod Hláskou ve Zlenicích, kde čekala krásně vytopená a zakouřená hospůdka. Vzápětí dorazila neočekávaná posila cyklistů (Můra s Píďou) a bylo nás 7 – akorát kolem stolu. Atrakcí zde byla griotka servírovaná v čokoládových panácích a se šlehačkou! Zpět jsme šli už za tmy. Do Montany mezitím dorazila většina zbývajících mikulášníků a bylo nás nakonec 7 krát čtyři, (včetně čtrnáctkové posily Radka Chl.)

Poté co mikulášská trojice odešla do nebe či pekla vzali za to muzikanti a bylo to moc pěkné hraní a zpívání. Vždyť muzikantů byla celá čtvrtina účastníků a hráli s chutí. Někdy kolem desáté vpadl do muzicírování jakýsi zbloudilý zlatovlasý anděl s knírem. Tvrdil, že vůbec neví jak k těm křídlům vlastně přišel. Ale přinesl pytel dárků pro dospěláky, kteří více méně ocenili, že je nenutil do básniček či kotrmelců. A pak se zase hrálo a zpívalo asi až do dvou.

Před půlnocí někteří odjeli a 15 (a 3 děti) zůstalo do nedělního rána, spíše skoro až do oběda.

Dopoledne byla chvíle i na diskuzi o Stezce, co by bylo třeba dodržovat a co nepřipouštět, aby se nám na ní stále líbilo.

Díky mikulášské squadře, muzikantům a vůbec všem účastníkům za pěkný večer i za to, že čtyřková mikulášská tradice zůstala i letos nepřerušena.

MaPe

Sdílej to!

Irca

středa 14. prosinec 2011 13:23

Ahoj, mám potřebu uvést na pravou míru jednu věc (tedy přímo fotku). Z nedostatku času v práci jsem poprosila Romana, zda by nedal moje fotky z Mikuláše na čtyřkové stránky a předala mu je na CD. Učinil tak, za což mu děkuji, ale již nepřipojil vysvětlující komentář k jedné fotce, a to k té, kdy anděl vystupuje po schodišti. Někomu by se ta fotka mohla zdát rozmazaná a mohl by namítat, proč se takové fotky publikují a tak. Omyl, tahle fotka ale vůbec rozmazaná není, to jsem jen unikátně zachytila okamžik, jak se nám již odlétající anděl ztrácí v nebeském oparu.

Tak, a teď už je to úplně jasné.  Irena.