Vítání léta

aneb Rutinní akce?


Stejně jako v letech minulých jsme ve Vojanových sadech přivítali léto.
Bylo velmi teplo a nic mimořádného se na první pohled snad ani nestalo...

Letošní vítání léta zahájil před několika týdny Mirda výzvou k brigádě s cílem vyvézt bahno z vypuštěného rybníčku. Mezi TAKovou veřejností se nesetkala akce s velkým ohlasem, avšak několik jedinců přišlo a vodníkovi Můrovi bylo na ostrůvku snad i lépe.

Zabahnění fráčku letos vodníkovi nehrozilo, ale nadměrné mokro z nevypnutelného vodotrysku ano. Ale vyřešilo se i to. Letos se Můrovi opět přihlásila holčička, tedy mladá dáma, kterou před lety zachraňoval z rybníčku s naprosto neprůhlednou vodou. Nyní již dívka dosáhla váhy lehké velterové a Můra, stále ještě ve vynikající fyzické kondici, ji dokázal přenést na ostrůvek. Třeba se z toho stane rituál, kdy vodník bude obecenstvu předvádět svou mužnou sílu. Předškolní oprsklá omladina metala sice občas po vodníkovi kačenku, ale ani to jej z míry nevyvedlo.

Hraní bylo klasické, na 4ce spíše "slezinového rázu", občas doplněné Vašíkem M. i potulnými muzikanty z jiných tras.

Z času na čas se některým rodičům zdálo, že se jim ztratilo některé z dětí, ale vždycky to bylo tak, že se dítko jen přesunulo k jiné trase nebo šlo prozkoumávat rybníček s vodníkem.

Ústrojová kázeň je v posledních letech příkladná a TAK i zde nebude mít pořadatel přípomínek. Za zmínku stojí určitě Wickininy šaty (sama šila) s využitím krinolíny, která letos ještě neukrývala sedátko, jež by se - alespoň občas - hodilo, protože na lavičce se se zmíněnou konstrukcí sedět fakt nedá. Snad tedy příště,

Léto budiž pochváleno!


Do výběru fotek na 4kových stránkách přispěli (v chronologickém pořadí) IvSi, Wickie/Vlk a jeden vodník je z alba Petra Sch./t13 - viz též slideshow výše
Wickie dala o něco obsáhlejší výběr na rajče.

 

Sdílej to!

Be the first to comment