Hrací slezina - 8.11.2011


Na tomto webu nebývá zvykem psát o Slezinách, pokud je nepředchází nějaké narozeninové pozvání či příležitost, jako jsou třeba vánoce. Tahle slezina je tak trochu výjimkou, přestože nebyla ani velká, ale ani komorní, ale hlavně je, díky tomu, že se Severka dostala v manuálu ke svému foťáku aspoň o 4 tucty stránek dále, i zdokumentovaná, tj. jsou tam fotky a video z hraní.

Že to nebude zrovna komorní a tichá slezina, bylo jasné už počátkem večera - těch, kteří sebou neměli nějaký hudební nástroj bylo opravdu poskrovnu. Druhé úterý po Stezce předznamenávalo, že se 4kaři již vzpamatovali. Hlavně Venca, který svou účast na Stezce z rodinných důvodů na poslední chvíli odvolal, byl nadobyčejně natěšený. Ba dokonce i Franta Kahoun se rozhodl, že zůstane na téhle slezině své mateřské trasy a pro tentokrát si sníží svůj týdenní průměr absolvovaných slezin.

I hrálo se a zpívalo fest. Později se Venca přiznal ke svým nadcházejícím nekulatinám a griotka tekla proudem. A aby toho nebylo málo i Ája dala do placu něco jako připomínku své nedávné "americké" cesty.

Jak jsem se již zmínil, Severka se od Stezky učí zacházet se svým novým foťákem. Aby na to lépe viděla používá poměrně neobvyklou sestavu dvou brýlí a dostává se trpělivě stránku po stránce ke konci manuálu. Sice tuší, že až si vše vyzkouší a většinu zapamatuje, bude přístroj technicky poněkud zastaralý, ale nešť. Zatím slouží a výsledky můžete posoudit sami.

Poznámka k přehrávání videa: Pokud máte starší počítač bez hardwarových akcelerátorů a používáte koncepčně starší prohlížeč (Internet Explorer 6, Firefox 3 apod.), tak se to spustí asi dost trhaně. Lepší výsledky jsou s IE8+, FF4+, Chrome15+, Safari 5.1+, Opera 11+ apod., tedy pokud si je můžete na svém počítači spustit :)

Sdílej to!

Be the first to comment