4kové Benecko 15.-17.3.2013


4kové Benecko bylo ve znamení krásného počasí, prašanu ve stopě a velké účasti.

Letošní Benecko si zejména díky přízni svatého Petra určitě pár řádek na čtyřkových stránkách zaslouží - s omluvou za třítýdenní prodlení. Kupodivu tradiční problémy s obsazením autobusu díky rušení účasti těsně před odjezdem letos nenastaly, naopak, zájem byl příjemně velký, včetně tradičních účastníků z ostatních tras. Skoro jako když se na Benecku koná oslava kulatin. Letos se domluvili i naši mladí, takže k Vašíkovi Matouškovi přibyli 3 kluci a 3 holčičky.

U odjezdu na Skalce byli všichni včas, z hospody odešli bez vyhánění a Kuklobus krátce po 17 hodině mohl s 39 účastníky vyrazit směr Krkonoše. O půl osmé jsme již mohli konstatovat, že sněhu je na Benecku spousta, zima zatracená a silnička k chatě spolehlivě klouzavá. Dojelo několik automobilů a tak nás bylo bez dětí 49.

Pokud s námi jezdily na Benecko děti, spaly s rodiči vždy v 5ti lůžkovém pokoji mezi společnými noclehárnami, tzv. štítovce. Tam by se letos nevešly, proto dětem, jejich rodičům a prarodičům byla vyhrazena malá noclehárna. Uvolněná štítovka se přímo nabízela k uložení několika "hlasitě spícím". Nominace byla ponechána na jejich vlastní úvaze. Nakonec to dopadlo trochu jinak, spolehlivě hlasití spáči tam přesvědčovali svým výkonem několik těch, co věřili, že více místa stojí za ten risk. 

Díky ubytovateli Mikimu z 5ky a Bohdanovi už byly přivezeny 2 sudy svijanské jedenáctky, která byla tentokrát bez problémů naražena, pípa fungovala a tak večer rychle začal. Mezitrasová kapela ve složení cca osm 4kařů a 5 "jinotrasových" muzikantů hrála skvělě i na tanec došlo.

Ráno nastal očekávaný modrojas a také mínus 8. Autobus odjel v pátek zpět do Prahy, na tradiční Mísečky přes Rovinky bylo třeba po svých. Mazal se "zelenej s modrým" - což v tomto období je víceméně unikát. Můra a já jsme vyrazili přes Rovinky, Piráta a Labskou stráň do Špindlu kvůli zajištění noclehu na podzimní Stezku. Měli jsme v merku dávnou Letku, ale nakonec se povedla sousedící Slavie. V 16 hodin jsme na poslední sedačce vyjeli na Medvědín a fičeli dolů na Mísečky. Tam jsme potkali nadšené a vysluněné, ale i ledově vyfoukané 4kaře i ne4kaře vracející se z plání mezi Vrbatkou a Labskou boudou. Návrat na Benecko měla jistit zastávka u Piráta, leč díky zdejší absenci piva bylo zavřeno. Zajištěno tedy bylo až na Rovinkách, kde operativně protáhli zavíračku. Jako vždy to tedy bylo z Rovinek na Benecko ve stopě za tmy.

Z hor i hospod se vrátili všichni a sobotní večer mohl nastat. Muzika opět skvělá, písně se pěly i řeči vedly. Bohužel v jedenáct došel druhý sud. Naštěstí Můra s Frantou H. a Inkou stačili ještě obětavě zajistit a přivézt padesátku Gambáče, takže večer mohl pokračovat bez žízně. Dlouho po půlnoci nám hrál Šimon na dost lidu vydrželo skoro do čtyř.

Nedělní ráno již nebylo tak "modrojasové", ale přesto bylo pěkně na výjezd do stopy nebo jen tak pěšky. Odpoledne se povedlo dorazit třetí sud a v pohodě uklidit chatu. Ve čtyři byl na parkovišti bus i všichni účastníci a mohli jsme zamávat už minimálně sedmnáctému (spíše osmnáctému) 4kovému Benecku.

MaPe

Sdílej to!

Be the first to comment