Benecké pěškování 21.-23.3.2014


Motto : Nechte doma běžky, chodit budem pěšky.

Asi nikdo nepředpokládal, že bezsněhové podmínky vydrží od začátku ledna, kdy se letošní 4kové Benecko začalo chystat, až do jeho jarního březnového konání. Budiž čest a sláva čtyřkařům i trasovým kamarádům, že i za bezsněží nerezignovali a vyjeli na letošní (asi již 19.) Benecko. Předpověď alespoň slibovala slunečnou sobotu a neděle - to se uvidí. V pátek nás bylo 40 a 3 děti, v sobotu dorazili ještě 2+2 děti.

Odjezd ze Skalky byl skoro na čas, za Starou Boleslaví jsme zastavili k nastoupení Stáni a Vojtíška. Na Benecku jsem byli před půl osmou. Část jako vždy zamířila na pivo ke Staročechovi, část na pivo na chatu. Tři 30 l soudky Svijan obětavě svezli dolů Fidla s Eliškou, na nás bylo zprovoznění odběrového a chladícího zařízení. To nebývá jednoduché, i letos pípa odolávala. A tak se diskutovalo a telefonovalo znalcům, až se to povedlo. Snad si teď budu navždy pamatovat, že z výběru žehliček je na sud Svijan pravá ta s nápisem Prazdroj a že pivo se připojuje nahoru a vzduch ze strany. Pátečnímu večernímu hraní dominovali hosté Karel Prov. a Šéfíček, podporováni Frantou Němcem, Pavoukem, Olinkou, Fidlou, Janou Šť a Dejem. Druhý soudek se narážel před půlnocí a dost z nás vydrželo skoro do půl 4, k čemuž pěkně hrál Ondra alias Šimon.

Ráno bylo jak vymalované, během snídaně se vytvářely skupinky podle délky plánovaných výletů. Hodně nás to hnalo podívat se tam, kam se na běžkách nelze. A tak byly projity Kotelní jámy (z Dvoraček) i červená přes tři kopce z Žalého na Mísečky.

Tradičním styčným bodem zůstala Rovinka, i Piráta bylo dosaženo, nemluvě o Rezku. Za krásného počasí mezi bledulemi, fialkami a sasankami jsme si to moc užili. K večeru byl dopraven čtvrtý 30 l soudek a sobotní večer mohl začít - večeří i sdělováním zážitků. Sobotnímu hraní tentokrát šéfoval svým razantním projevem Franta Němec za podpory muzikantů dříve jmenovaných. Pikantností večera byla mísa topinek s vynikajícím tatarákem, servírovaných Vikinou. Venku se před půlnocí naplnila meteorologická předpověď a dalo se do deště.

Ranní pohled z okna potvrdil, že to bude vytrvalé. A tak mimo několika nadšenců deště nedbajících, kteří do sloty vyrazili, se osazenstvo věnovalo konverzaci, konzumaci, zpěvu, placení a dopíjení čtvrtého soudku, což se před polednem podařilo. Vzhledem k počasí byl odjezd předsunut o hodinu na třetí odpolední. Po obědě už jen úklid (už to umíme a tak proběhl v pohodě). Cestu na parkoviště provázel déšť se sněhem. Při zpáteční cestě se hrálo, pělo i tančilo. V půl sedmé jsme byli na Skalce. Myslím, že i tohle atypické Benecko se vydařilo. Tak napřesrok opět, snad už zase běžkovat.

P.S. V pondělí ráno bylo v Krkonoších čtvrt metru sněhu .....

MaPe

4kového Benecka se tradičně účastní i zástupcí dalších tras. Letos to byla tradičně silná skupina ze 14ky, ale své zástupce měly i trasy 1, 3, 11, 12, 17 a 26; o domácích z 5ky nemluvě.
Karel zveřejnil své fotky na gúglu.
Hanka dala své fotky na rajče

Sdílej to!

Be the first to comment