4ková Dovolená 2014


První zhodnocení poslal Můra, fotky přidal Jasánek a posléze Roman.
Pošlete prosím další poznatky, ať již formou komentáře nebo delšího vyprávění, případně přidejte fotky či jiné ilustrace...

Letošní dovolená nás letos dovedla na jičínsko, do kempu Lužany u Jičína. Kemp to byl velký, na můj vkus až moc velký. Přestože letos přijel rekordní počet účastníků, nedokázali jsme ho naplnit. Přihlásilo se 52 dospělých, 10 dětí a 10 psů, mimoto se objevovaly takové exempláře, jako je Ďoubek s Elenou, Kořeni, Bártovi, kteří oslavili 6.výročí svatby, a Jirunka, která navíc ohlásila návrat na Stezku. Nu což, hezký holky jsou na 4ce vždy vítány!

V areálu stojí tři hospody a dva kiosky, všechny objekty jsme prozkoumali, některé i důkladněji. Nejnavštěvovanější byla Koliba v centru tábora, kde i vařili, ale nic moc. Pro nás se stala osudnou tzv. Zimní bouda, kde jsme strávili 2 noci, přičemž ta druhá z nich byla spojena s hostinou. Všechy hospody měly velmi příjemný personál. Celému kempu vládl správce Láďa Kučera, který ochotně plnil naše někdy i blbé požadavky a byl vždy k dohodnutí i ohledně finančních úprav. Náplň celého týdne se příliš nelišila od let minulých, jen mě připadá, že na kolech jezdíme čím dál delší štreky. Letos jsme ujeli kolem 200 km. Navštívili jsme Jičín, vězení ve Valdicích, kozí mejdan, Lázně Bělohrad, hrad Pecku, Hořice, sopku v Hřídelci, samoobsluhu na opravu kol v Lužanech, nemocnici v Jičíně, kam byla dopravena Inka s ukopnutým prstem, zříceninu Kumburk. Mnoho dalších zřícenin bylo k vidění vždy při odchodu z hospod. Největší pád zájezdu utrpěla Šereda, když přistála ve velké louži jak dlouhá, tak široká. Naštěstí to spravila sprcha. Franta Kr. měl s sebou dceru a vnuka, který mluvil pouze německy. Při hrách s dětmi to evidentně vůbec nevadilo. Kéž bychom se i my dospělí dokázali tak krásně dohodnout. Musím pochválit muzikanty, kteří po večerech vyhrávali jak v hospodě, tak u místních ohýnků. Sám bych to lépe nezahrál. Rád bych zmínil Achylova syna Petra, který si přivezl výčepní mašinku a ve chvílích tábornických napájel žíznivé zpěváky a posluchače. Dále chválím dceru Jindru, která se opět ujala dětí a starala se o jejich zábavu. Nejvíc mě těší ta iniciativa mladých, my staří už toho moc nevymyslíme. To mě stále přivádí k myšlence, že by generace našich dětí a jejich kamarádů měla pomalu přebírat iniciativu i na Stezce a jinde.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem za krásnou atmosféru celého pobytu. Nezáleží příliš na tom, kde jsme, ale hlavně, že jsme spolu!

Můra

Sdílej to!

Be the first to comment