Letní Chotěvice 20.-22.7.2012


Severka napsala, jak vydařený byl letošní letní víkend u nich na chalupě v Podkrkonoší. Přidány Severčiny fotky...

Máme za sebou „letní Chotěvice“ a mně v blázinci je smutno po tom “blázinci“, co byl o víkendu na chalupě. Počasí nám celkem přálo, i když se nějaká ta přeháňka objevila a po oba večery nám bylo znemožněno hraní venku, ale aspoň jsme si stihli na ohni opéct klobásu k večeři. Chalupa je  veliká a do světnice se vešli bez problémů všichni, i když v pátek přišli podpořit muziku ještě místní – Míla s Jowikem a sobotní ráno se jen vyměnil Erik s Romanem a přijela  Jana Štěpánková. To už nás bylo kmenových a na postele a matrace uložených 23. Odpoledne ještě dorazilo 6 kamarádů z Tachova, kteří si na chalupě nechali auta a v neděli pokračovali s kolama „na těžko“ v objíždění republiky. Dobrou náladu, vzájemnou družbu a přátelskou atmosféru podpořili dvoulitrovou jemnou a výbornou „coca-colou“. Hrálo se, zpívalo a tančilo po oba večery až do čtvrté hodiny ranní (jak jinak). V sobotu na výlet na kolech se nás vydalo 19, což byl opravdu úctyhodný počet. Po pár kilometrech se nám ztratil Roman a setkali jsme se s ním až v závěrečné etapě. Všichni se drželi statečně, i když to tam holt není Polabí. Vašík tentokrát dostane pochvalu za naplánovaný výlet a i ta jeho závěrečná krosová vsuvka, (jen pro 9 statečných) loukou, polem a rozbahněnou cestou za deště a hřmění nad hlavou, se dala přežít. 

Neděle už byla ve znamení balení, odjíždění a snaze o vystřízlivění. Někteří se i s koly vydali na houby a kupodivu i něco našli. Někteří jen tak na projížďku, ale všechny nás uvítala zavřená hospoda, tak jsme jeli domů dopít piva a dojíst klobásy. Myslím, že bylo všeho dost: sportu, piva, muziky, pohody, dobré nálady. I zahrada přežila zatěžkávací zkoušku v podobě 14ti zaparkovaných aut. Všem děkuji, že přijeli a společně vytvořili krásnou atmosféru. Už se těším na další ročník!

Chtěl bych na tomto místě ještě jednou poděkovat Severce za uspořádání celé akce. Ano, měla oproti prvním ročníkům trochu ulehčenou úlohu, kdy většina přítomných věděla, co kde je - nejen Krakonošovo a Hlubučkovo, ale třeba i v kuchyni.

Co mne, který tam byl poprvé, fascinovalo nejvíce bylo, že hraní a veselení jde na 4ce i bez cigaretového dýmu kol muzikantů.

Sdílej to!

Be the first to comment