Lochovický picque-nicque - 22.-23.9.2012


Na piknik na mlejn k Havrlíkům jezdíme spíš na přelomu května a června, ale letos jsme se tam z nejrůznějších důvodů vypravili až v září.

Dvoumužný předvoj - Pepíček s Mirečkem - přijel na Mlýn už v pátek. A protože prase už viselo, musel se Pepíček pustit neprodleně do díla a prase právě včas vykulil. Práce měli víc než dost, ale fortele taky a tak v sobotu dojíždějící 4kaři už viděli jen část výsledků.

MaPe vyhlásil odjezd z Prahy poledním City Elefantem na  Beroun i dorazili jsme v počtu 6ti na Mlýn před 14h. To už kluci vařili "brutárně" ovar a občasně se posilovali kvalitní griotkou. Postupně se naše společnost rozrůstala a krom 4kařů a domácích přijely i tradiční hudební posily z 5ky - Tom Ch. a Sumo. V podvečer dorazila i další hudební posila v podobě části Dixielandu Zdice. Pánové, kteří byli bez zpěvaček malinko nesví, ale hráli a zpívali dobře. Když po osmé balili nástroje, zkoušeli sbalit i Frantu (alespoň co občasný potencionální záskok za klarinetistu), ale ten byl neoblomný ("vlastně vůbec neumí improvizovat" apod.). To již začalo tradiční stezkové hraní. Kolem 22h se z oblohy vytratila většina mraků, objevily se hvězdy a chlad. I hrálo se a pělo zhruba do 3h. Nad ránem přibylo trochu oblačnosti a proto nebyla zima příliš dramatická.

K nedělnímu snídání jsme se pustili do dalších vepřových plátků a zeleninové polévky z vepřového vývaru. A pak jsme se zvolna rozloučili s hostitelem, případně získali něco medu nebo něco z prasete, co se nevešlo do mrazáku.

Díky Jirko a za čas zase na mlejně!

Sdílej to!

Be the first to comment