Mikuláš 2015 - 5.-6. prosince


Čtyřkový Mikuláš tradičně a přeci jen jinak.

Letos přišel Mikuláš za čtyrkou opravdu 5. prosince - jak má správně chodit. Osvědčenou restauraci a oba penziony v Loučeni domluvil a zařídil Roman, mně zbývalo sepsat účastníky, pozvat nebešťany a pekelníka, zařídit počasí a popídit se u muzikantů. Počasí se mi opravdu povedlo a to ostatní snad trochu taky.

Oproti loňsku, kdy zoufale pršelo, to letos na vycházku opravdu lákalo, vyšli jsme podle plánu o půl druhé směrem ke studánce Dobrá voda, tentokrát po naučné stezce. Brouzdali jsme listím, blbli s dětmi a koštovali několik červených. Už se stmívalo, když jsme se o půl páté vrátili k Otomanským, kde už byli i později dojedší a chystala se večeře. Venku už začínali rejdit čerti a v penzionu děti.

Letos k nám přišla nebeskopekelná trojice v úplně novém složení. Loňský čert s andělem si odskočili do Kanady, takže letos byla pro změnu čertice (Inka) a anděla se ujala a obětavě přijela Míša Hodíková. Svatý muž, který k nám posledních minimálně 20 let chodil a znal dokonale čtyřkovou droboť, náhle ochořel a nepřijel. Zachránil nás Jirka Utitz, který se nabídl, že to tedy vezme. Mikuláš vyslechl písničky, básničky, housličky, krásný anděl předával pytlíky s nadílkou a čert těm prý zlobivým dával z pytle uhlí. (S novým Mikulášem měli trochu problém kostyméři – marně hledali, k čemu mu mají na hlavě přisponkovat mikulášskou paruku …, ale vymysleli to a moc mu kostým slušel). Všichni tři byli opravdu dobří.

Pak se ve výčepu kecalo, v sále hrálo (naši: Milan, Irča kytary, Dejo mandolina, Achyl a Bundáš basa, Terezka Tr. zobcová flétna a potom i 2 hosté na kytary). Už po půlnoci jsme si zazpívali i ve výčepu – s Milanovou kytarou hlavně na Prasáčkovu notu. Vydrželo nám to určitě do půl třetí …

V neděli dopoledne pokračovalo sobotní slunečno a tak bylo dobře na procházky - třeba do parku. Komu se po snídani ven nechtělo, mohl si užívat v hospodě pokecání, k tomu nám hrál Milan ty svoje.

Postupně jsme se začali loučit a rozjíždět, moc se nechtělo, ale vše má svůj konec. Díky všem, kteří přijeli na tradiční akci a přispěli jak pomocí, tak svou účastí.

Na mikulášském večeru bylo 14 dětí a 39 dospěláků, noclehovalo 32  dospěláků a 13 dětí. Otomanské jsme obsadili úplně, musel vypomoci i druhý penzion Zelený strom a to ještě 1-3? lidi bydleli v autě.

MaPe

Sdílej to!

Be the first to comment