Loučení s létem na K2


Důstojně se rozloučit s (astronomickým) létem a přivítat podzim bylo jest doplněno vítáním nejmladší generace Stezkařů a Aleniny vnučky Viktorky zvláště. 4kaře přišla posílit i parta z jedničky.

Přidána poděkování, která zaslali PaS, Láďa a Ája.

Na úterý po astronomickém podzimu, tedy 23.9.2014, pozvala Ája s Honzou 4kaře i kamarády z Jedničky do stráně v Podolí. Čekali nás nejen tradičně úžasní hostitelé a pivo, ale i 4 lahve Griotky k zapití nedávno narozených vnuček (Áji a Květy). Muziku tentokrát táhl Láďa D./t1 s Vencou. Obhlédli jsme, jak stavba pokračuje a co se od naší poslední návštěvy změnilo. Počasí nám i tentokrát přálo, nepršelo a vlahý zářijový večer jistil buřtový ohýnek. Petr V. přivedl mezi 4kaře Lobiho s Míšou, které přihlásil na nastávající Stezku. Snad doufal, že vzájemný kulturní šok nebude velký. V tomto směru by však musel být zklamán, i tito hosté dobře zapadli.

Ájo, Honzo díky za pěkný večer!

...děkujeme za přijetí a hezky připravené sezení ... Udělal jsem pár dokumentačních snímků. Doufám, že všichni dorazili dolů dobře, my s Věrou Svobodovou za doprovodu Honzy bez úhony.
Jinak se obdivujeme vaší energii a odvaze v úpravě této nemovitosti...

...díky za pěkný večer u vás na svahu K2. Bylo to příjemné vidět bezstarostné tváře kamarádů visících na příkré stěně jak radostně tančí. Výstup byl sice těžký, sestup byl však naprosto bezstarostný, abych pravdu řek´, moc si z něj nepamatuju. Krásný  výhled z heliportu vaší stavby byl krásnou odměnou. Přeju hodně sil a prostředků do dostavby vaší Blanky a doufám, že jsme si svou ostudu u vás nezkazili.

Milí čtyřkoví přátelé a kamarádi z jedničky,
děkujeme za milou návštěvu, která stále ještě vyžaduje trochu kondice, odvahy a hlavně důvěry v přízeň sv. Petra, který je, jak známo, zodpovědný za počasí.
Tentokrát to dělal opravdu napínavé, dost ohlášených nedůvěřivců odradil, neboť teprve v odpoledních hodinách utišil vítr, rozjasnil oblohu a milosrdně seslal i pár slunečních paprsků.... Večer byl, tak jak píše Ivsi, opravdu vlahý, na obloze se daly pozorovat hvězdy a souhvězdí a tanec při zvuku kytar a klarinetu byl (doufám, že nejen pro mne) opravdu požitek. Jednou to asi budu povídat Viktorce jako pohádku.;-)
Předpokládám, že jsme se tímto důstojně rozloučili s létem, přivítali podzim a že se někdy na jaře (probuzeni ze zimního spánku) opět setkáme v o něco komfortnějším prostředí.Tento kopeček nám totiž síly nebere, nýbrž dodává! :-)
P.S. Protože většině dělá problém (hlavně v pozdních večerních hodinách) sešup z příkré stráně, připravujeme příchod i odchod "ze zhora".

Mějte se krásně! Ája a Honza

Sdílej to!

Be the first to comment