MaPe v Lázních

Následky vánoční sleziny


Na Vánoční slezině dostal Petřík poukaz do Lázní pro dvě osoby. Mohl si vybrat doprovod dle vlastního výběru, jen když to bude Dáša.

A jak to dopadlo?

Když jsem si loni někdy v listopadu postěžoval, že se po 40 letech v roli vedoucího čtyrky cítím již dosti uondán (tohle slovo jsem si vypůjčil od Wericha ze soli nad zlato) a trapně vyhořelý, nenapadlo mne, že mně čtyrka věnuje pro rehabilitaci pobyt lázeňský.

I stalo se a k mému překvapení jsme pod čtyřkový slezinový vánoční stromek obdrželi s Dášou Vánoční dárkový poukaz „Víkend pro seniory“ do Lázní Mšené, včetně všeho zaopatření, několika procedur a se zajištěnou dopravou. Abyste věděli, šlo o víkend prodloužený - od pátečního poledne do poledne nedělního. Poukaz platil do konce dubna a tak jsme si objednali termín přímo Aprílový, kdy už by mohlo být i hezky. A to vyšlo, protože slunce v těch dnech zářilo jak v plném létě.

K Lázním Mšené máme osobní vztah, neboť se tam odehrávala četná „Nádraží“, na části nádraží, kterou měl tehdy Franta Kah. k dispozici pro nabírání sil po zodpovědné službě u ČSD. Já tu oslavil i 40tiny a nebyl jsem sám. Zabezpečení dopravní části dárku padlo na Rumpála a byli jsme tomu rádi, neboť doprava do Lázní Mšené po zrušení železničního spojení by byla dost komplikovaná. Takhle nám přistavil automobil přesně v devět domů do Blanické a dovezl nás tam jako lordstva na požadovanou hodinu.

A tak nás od pátku do neděle postupně namočili do parafínu (ruce), namasírovali (skvěle), namočili do bylinkového i rašelinového nálevu (celého člověka) a prohřáli něčím jako vulkanický písek (hřbet) a skvěle krmili (zhubnout se tam tedy nedá). Ubytování bylo taky moc pěkné. Mšené Lázně bych asi nejvýstižněji popsal jako velmi útulné v příjemném údolíčku s parkem, staletými stromy a jezírkem. Jen lázeňské veverky jsou zde nahrazeny lázeňskými kachnami (právě v „říji“). K protažení je zde vyznačeno několik různě obtížných vycházkových tras. Absolvovali jsme tu nejdelší „Hostinského“ (5,4 km), sice nás plánek varoval, že není vhodná pro kardiaky, hypertoniky a tlouštíky, ale nakonec to byl velmi příjemný traverz po úbočí Mšenského potoka. Samozřejmě se taky byli podívat na známá místa – bohužel to bylo zklamání. Nádražní budova již nestojí, místo ní je tu jen budka s cedulí (jezdí zde jen o víkendu 2x denně „Hurvínek“ soukromého podřipského motoráčku), bývalá zahrádka je zarostlá hložím či čímsi jiným. Koupaliště, kde se užilo taky hodně srandy je rozpadlé, z betonového dna rostou už docela velké stromečky, budova, kde byla hospoda je zdevastovaná s děravou střechou (tyhle fotky se nám bohužel nevyvedly).

Ale to bylo jediné zklamání v příjemně prožitých dnech. Odpočinuté a vylázňované nás Rumpál v neděli po poledni opět naložil a dopravil do Blanické.

Za možnost ozdravění našich tělesných schránek a příjemně strávený čas čtyrce děkují

MaPe a Dáša

Sdílej to!

Be the first to comment