MIKULÁŠ - 1.-3.12.2006


V rekreačním středisku v Ondřejově se odehrával 4kový Mikuláš.

Z návodu:

Cena: Ubytování s polopenzí za 200 Kč/os/den. Tzn. so snídaně + večeře, ne snídaně + oběd, dohromady 400 Kč. Bydlí se v budově nad hospodou v 1.patře pokoje 2-7 lůžkové, některé s příslušenstvím. Postelí je asi 55.
Jídlo: Bude něco i mimo, pivo G 10 za 17 Kč, hospodskej vypadá celkem dobře, jede 6 gumy, jako my. Hospoda vypadá celkem útulně, taková dřevokamenná.

Tak nám Mikuláš s andělem odlétli zas na nebesa a čert do pekel, kam patří. Na letošním Mikuláši v Poddubí se nás sešlo opravdu hodně, na sobotní "hlavní" večer asi 65, dětí bylo 14, nejmenší Jiříček Edelmann (7 měsíců) a Vojtíšek Trávníček (1 rok).

Páteční večer si nenechalo ujít cca 30 čtyřkařů. Rekreační středisko vypadalo lépe zvenku než zevnitř, ale pan hoteliér se ukázal docela vstřícný, když jsme postrádali 1 pokoj a 8 postelí oproti tomu, co nám předem ohlásil. Tak se přenášely postele, stavěly palandy a snášela elektrická topidla, abychom v sobotu mohli všechny pokud možno v teple uložit. Jak se ukázalo, bylo to celkem zbytečné, protože 8 přihlášených tam pak stejně v sobotu nespalo a odjelo do vyhřátějších pelíšků. Ale griotka byla dobrá a muzika ještě lepší, takže bylo dobře.

Sobotní odpoledne jsme strávili vyhlížením nebešťanů (příp. pekelníků) na hvězdárně v Ondřejově, jejíž mimořádnou prohlídku nám zajistil Bundáš. I když dalekohledy malé i velké a povídání pana průvodce bylo zajímavé, asi hlavní úspěch mělo dovádění s kapalným dusíkem a ruční otevírání kupole staré hvězdárny. Již za tmy následoval rychle zorganizovaný autopřesun, případně více či méně dobrodružné noční pěší putování, ale všichni dorazili.

Kolem osmé přiběhl i mimořádně černý a ošklivý čert jako předvoj dvojice nebešťanů. Pak už byly básničky a dárečky (letos žádné slzičky), čert Mates si občas vyzkoušel, zda nezbedu unese, kdyby náhodou... Mikuláš byl tradičně rozšafný, anděl René alias Michael mu zdatně a vtipně sekundoval, viz foto..

A pak se skvěle hrálo, stejně jako v pátek. Po půlnoci se objevil jiný Mikuláš skoro v civilu, který nám sdělil, že nám nas..., protože došli sobi a bez sobů to přece nejde – a ta falešná náhražka, ten čert se sobími parohy, co právě přilezl - to nezachrání. Tak jsem od Mikuláše nic nedostal, ale stejně to bylo fajn.

-MaPe

Sdílej to!

Be the first to comment