Mikuláš '14 - 6.-7.12.2014


MaPe píše, kterak Mikuláš nepřišel v podvečer, ale svůj svátek prožil s námi. Fotky přidal Jasánek a Roman, ale fotili i další.

Mikuláš se svým andělským a čertovským doprovodem přišel mezi čtyřkovou sešlost k Otomanským do Loučeně. Sobotní odpoledne bývá věnováno vycházce do přírody, počasí však mínilo jinak, takže se šlo jen do zámeckého parku. Tam byl k vidění největší adventní věnec a taky místní čerti, kteří se zmocnili Kelímka a šoupli ho do pytle (nevím zda k nadšení či zděšení Gabriela a Giulie). Bezdětná dospělácká část ve většině neriskovala déšť a U Otomanských reprezentovala a zajišťovala kvalitní průběh konzumace při rozprávění příběhů nových i časem již prověřených. Na dobrou krmi jsme U Otomanských již zvyklí, tentokráte se uskutečnila hlavně v různých podobách divočáka (krom jiného).

Dítka, vnoučátka, neteře, praneteře i jejich dospělácký doprovod pak očekávali svatého muže. Větší děcka zpytovala svědomí, menší si chystala říkanky a matky udávaly dětské prohřešky doufajíce, že mikulášská autorita zajistí nápravu. Svatý muž (Franta K.) se ujal své role opět velmi zodpovědně, čert (Jirka Šl.) se zase obětavě zapotil v kožichu a andělovi (Lenka Kr.) to ohromně slušelo. Děti byly bezvadné (ve věku tak akorát...), zažili jsme klasické říkanky, ale i tanec ala Michael Jackson (Kája Wolf), kytaru (Vojta Trávníčků), obětavý záskok za starší i mladší sourozence, volný tanec (Kuba Trávníčků). Sonička nechtěla vidět čerta, ale když se schoval, tak se jí už Mikuláš docela líbil.

Samozřejmě, že si děti chtěly užít dárků i mimořádné příležitosti si trochu zařádit, takže zahánění do pokojů taky chvilku trvalo. Milan se chopil kytary a hrál ve stylu one man show až hodně za půlnoc. Díky !! Přidal se i Mikulášův klarinet a flétna Terezky Tr. Na chvíli si půjčil kytaru i Kelímkův kamarád Mark (který dospěl do Loučeně po hodně dobrodružné cestě). Tak jsme byli na Mikuláši zase společností mezinárodní.

Na mikulášském večeru bylo 15 dětí a 34 dospěláků, noclehovalo 28 dopěláků a 10 dětí. Otomanské jsme obsadili úplně, musel vypomoci i druhý penzion Zelený strom.

Díky všem co pomohli, účastníkům i príma dětem. Byl to pěkný víkend.

MaPe

Sdílej to!

Be the first to comment