Narozeninové Benecko - 16.-18.3.2012


Na 5kové chatě na Benecku se tentokrát připomněly čtvery narozeniny, ale nádherné počasí vyhecovalo přítomné i k slušným sportovním výkonům.
Ke Drahošovým fotkám přidán výběr z Karlových fotek

Odjezd z Prahy byl tentokrát poznamenán zapomenutím běžkových bot pravidelné hostky Stáni Dufkové. Přijela za 5 minut 5, ohlásila zapomenutí a zase odjela. Čekali jsme na ni ¾ hodiny. Jako omluvenku donesla láhev vína. Takže, Stáňo, balit vždycky začíná odspoda, tedy od bot a přes kalhoty, podprsenku, šátek, abys končila čepicí a ručníkem. Kdyby ses držela tohoto postupu, měla bys v ruce prázdnou tašku a hned by ti to bylo divné!

Na Benecko jsme dorazili kolem 8, pár lidí povečeřelo v Kozlovně, ale většina pádila do chalupy, kde díky Mikimu z 5ky, současnému šéfovi a Fidlovi už byly přichystány 3 sudy piva, pípa fungovala, takže večer rychle začal. Kapela ve složení 4 4kaři a 5 „cizáků“ hrála skvěle (za chvíli to bylo 5:5), kolovala Můrova griotka, tančilo se o 106 a vydrželi jsme dlouho přes půlnoc.

Ráno na desátou Petřík domluvil bus na Mísečky, takže skoro všichni vyrazili na hřebeny Krkonoš. Bylo nádherné počasí, výhledy, hospody otevřené, nově funguje i Labská bouda, takže řada lidí vylezla až na Sněžné jámy, Vysoké kolo (cca 1500m.n.m.), jiní na Lysou horu. Prakticky všichni ujeli kolem 30km, což je v našich letech slušný výkon. Jsem na nás hrd!

Večer jsme se zregenerovali a začali slavit 4 60.narozeniny. Martička, Zorka, Lojzík a Fidla – jeden exemplář lepší, jak druhý. Však taky přilákali na svoji oslavu velmi známé osobnosti. Do narozeninové soutěže přijali pozvání Jan Rosák (Petřík), paní Marcela Holanová (Nataša), hvězda večera Helenka Vondráčková (Eliška), která se dokonce vzdala honoráře. Když ji nechce český rozhlas, my ji vždycky rádi přivítáme! Dále pak z oblohy sestoupil sám velký Děd Vševěd (Můra) a nakonec opravdová celebrita Stáňa Dufková. V soutěži na motivy videostopu pod názvem „4x odpověz“ se snad všichni dobře bavili, tančila se oslavenecká sólíčka a vítězkou se stala Zorka s porotkyní Marcelou Holanovou, vyhrála 4 stírací losy a naštěstí vymazala jen 10 Kč. Všichni oslavenci dostali láhev „vína 4 století“ a 4 velké láhve speciálního piva od přítomného majitele novoměstského pivovaru Aleše Dočkala, dále vypili griotku z putovního poháru a na dolní patro byly připevněny cedulky s jejich jmény. Oslavenci se nám odvděčili perfektním občerstvením v podobě Bundáších pomazánek, hojností griotky, sudy piva a mnoho dalších dobrot. Vše doplňovala perfektní kapela, už v poměru 7:5 pro 4ku. Dala dohromady i texty oslaveneckých písní (Irenu zaskočil Karel Provázek) a hráli a hráli až do 4 hodin.

Po náročné sobotě se neděle nesla ve znamení odpočinku v podobě kratší procházky na Žalý, jiní se věnovali dopíjení sudu a griotky. Autobus pro nás přijel ve 4 hodiny až k chatě, takže našim utrmáceným starým tělíčkům ušetřil kus námahy. Odjíželo se vesele, ve Studenci jsme vysadily Janičku a hráli a zpívali až do Prahy.

Zaznamenal Můra

Sdílej to!

Be the first to comment