Prezidentské volby - nejde o dvě zla


 Kamarádi, protože vedu diskuzi s jistým sousedem, vkládám text, kdyby jste jej chtěli také využít.

Lojza

Ahoj Kámo,
při tvé známé perfektní logice a dedukčních schopnostech mě udivuje, že reakci na zhlédnutí filmu Vládneme, nerušit dovedeš jen  k poznámce, že tě to netěší.

Přeci to, co pozoruješ v současném dění nerušeného vládnutí vlády péti nečase je pouze pokračování toho, co dohodl "levicový" představitel s pravicovým. Obě politické strany se v důsledku charakteru svých vůdčích osobností zdiskreditovaly tím, že zasely kmotrovství, korupčnictví a hlavně si dovolili rozbíjet instituce, které mají tato negativa pronásledovat!!

Současná volba prezidenta není o tom, kolik lze vypočítat nedostatků na straně kterého kandidáta ani o tom, zda jde o levicovost či pravicovost. Jde POUZE o to, ukončit tuto verzi jakési "personální unie". Řešení uvedených problémů bránil Klaus i z Hradu a jistě nemůžeme čekat, že jeho smluvní partner Zeman to bude dělat jinak.

A v tom je také rozdíl mezi Zemanem a Dienstbierem, kterého bych volil, kdyby býval měl mediálně trochu víc našlápnuto. Ale spíš doufám, že zachrání sociální demokracii jako její předseda a jako férový předseda vlády. 


A níže uvádím pár zajímavých výpovědí. 

Lojza


16.1.2013 Ubohost a reflektovaná ubohost české levice (výňatek), Karel Dolejší

 

Miloš Zeman nikdy nebyl levicovou postavou. Počátkem 90. let vstoupil na veřejnou scénu a definoval se sám jako liberál. Teprve když pochopil, že tehdejší Horákovo vedení ČSSD je zcela impotentní, postačí mu tuto stranu převzít a zrušit tabu vůči kritice Václava Klause, začal vystupovat víceméně jako sociální demokrat. To mu pak vydrželo přesně do chvíle, kdy s Klausem, proti němuž se celou dobu vymezoval, uzavřel opoziční smlouvu. Dnes Zemana Klaus podporuje, podporuje ho i Klausův systemizovaný xenofob Bartoš a jeho zahraničněpolitické názory chválí Roman Joch. Ejhle "tradiční" levice...

 

12.1.2013 21:30

Expremiér Špidla: ČSSD by měla podpořit Schwarzenberga

Někdejší premiér a eurokomisař Vladimír Špidla (ČSSD) nesdílí názor své strany, která do druhého kola nepřímo vyjádřila podporu Miloši Zemanovi. Špidla je naopak pro Karla Schwarzenberga. "Jakkoliv to zní paradoxně, myslím, že podpora Karla Schwarzenberga je výhodnější, protože on je jasný protivník, nemá schopnost narušit strukturu levice a její mobilizaci. Miloš Zeman je zatížen tisíci různými vztahy na levici, má jasný cíl sociální demokracii oslabit. Vždy tak jednal. Nevím, co bychom měli dělat. Chceme-li vyhrát volby, tak lepší východisko bude jako prezident Karel Schwarzenberg," řekl Špidla v rozhovoru pro server Týden.cz.

 

Jiří Dienstbier ml.: "Já jsem se rozhodl, koho budu volit ve druhém kole. Ale nebudu veřejně dávat žádné doporučení. Je pro mě ale důležité, aby na Hradě nebyl nikdo, kdo je spojován s korupcí a podobnými lumpárnami a pokud možno nemá ve svém okolí takové lidi."

Lubomír Zaorálek (na svém blogu): "Ne nadarmo uvádí server Demagog.cz, že Zeman si ve všech údajích a výrocích, které vypouští z pusy, vymýšlí suverénně nejvíc ze všech kandidátů. Jestli je Zeman levicový kandidát, tak velmi zvláštního ražení! Především je to bílý kůň peněz a zájmů, o kterých nemáme vědět vůbec 

12.1.2013 20:53

Fischer řekl, že je mu bližší Schwarzenberg

Expremiérovi Janu Fischerovi, který nepostoupil do druhého kola prezidentských voleb, je z kandidátů nejbližší šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Miloš Zeman, který se o místo na Hradě utká za dva týdny právě se Schwarzenbergem, by Česko "izoloval směrem na východ". Fischer to řekl serveru Týden.cz.

 

Zuzana Roithová

Přála bych si, aby druhé kolo prezidentské nebylo iluzí, že jde o střet mezi pravicí a levicí, přesto, že nás o tom budou marketingové a mediální agentury přesvědčovat. Půjde o volbu konkrétních osobností, nikoli politických stran.

Já osobně ve druhém kole podporuji Karla Schwarzenberga. Šťastnou volbu!

 

12.1.2013 20:46

Výtvarník Černý: Zeman? Kdo to je?

Výtvarník David Černý, který je součástí volebního týmu Karla Schwarzenberga, reportérovi IHNED.cz řekl, že je se svými lidmi už připraven na pokračování prezidentské kampaně.

Bude to konfrontační kampaň proti panu Zemanovi?

Kdo to je? To jméno mi něco řiká. Nebyl to snad někdo, kdo tady rozjel korupci?


Sdílej to!

Be the first to comment