Vánoční slezina a vycházka - 16. a 17.12.2011


O páteční vánoční slezině a sobotní vycházce.
Fotky poslal Jasánek a Roman.

Letošní vánoční slezina byla po loňském hledání Ztracených klíčů znovu Na Studánce. Laskomin bylo dost, i když se některé tradiční dodavatelky ručních domácích výrobků letos omlouvaly za kupované zboží. Wikina ale tradičně zářila.

Hrálo se dost a dobře, protože zejména silná rytmická sekce hned v zárodku utlumila i jen náznaky "samohelných" rytmů.

Bylo by nefér vůči těm co chodí na sleziny více méně pravidelně a zúčastňují se Stezek, vypočítávat, které z došlých jsme již dlouho neviděli, ale tak už to prostě je. Snad bych vyzdvihl jen Kelímka, který 4ce představil svou ženu Claudii, syna Gabriela (2½) a dcerku Julii (6m, celým jménem Giulia Elyse Eade). Mimopražští přijedší tentokrát byli, pokud se nemýlím, jen z míst k Praze přilehlých okresů.

MaPe přednesl Zprávu o stavu 4. trasy, kde konstatoval, že v jiném stavu není (což se naštěstí nedá říci o všech jejích členech/členkách).

Za počin roku označil MaPe "Vyhrabání 4kových kořenů", za což mi byla předána motyčka s pamětní stuhou a litrovka originálního bretaňského "pití dědků", tedy v dubovém sudu dozrálého cidera [čti sajdra]. Přiznávám se, že mi veškeré pocty s tím spojené, udělaly velkou radost a ještě čtyřikrát děkuji.

Studánku zavíral před čtvrtou Můra, když personál od něj odmítl peníze - že až za střízliva....

V sobotu byla "nevlastivědná" vycházka z Pohořelce přes Hrad a vinici na Klárov, kde jsme zamířili do kavárny Čas. Cestou jsme krmili ve Vojankách pávy, tedy hlavně Barunka Šedová, a přiznávám se, že 8 párů pohromadě jsem tam dosud neviděl.

V kavárně Čas jsme se občerstvili a zírali na Janu Šť., která se před asi 20 hodinami vymluvila z vycházky na chatrné zdraví, jak nyní hraje s hudebními přáteli přátel. Nakonec se z toho vyklubal pěkný mejdan, kdy se končilo po půlnoci (viz Romanovy fotky).

Na vycházce nás bylo asi 18 a překvapivě žádný pes.


Fotky ze sleziny i vycházky...

Sdílej to!

Be the first to comment