Vítání léta - 21.6.2011


Od rána přecházela přes Čechy teplá fronta s deštěm... a jaká byla letos tradičně pohodová akce?

Podle předpovědi se opravdu odpoledne počasí umoudřilo, přeháňky přestaly a za frontou se valil poměrně teplý vzduch. Příchod střežil tradiční Kerberos, pořadatel Mirda, který přestože příchozí věnovali svému ústroji na zahradní párty nestejnou energii, snad mnoho práce s případným vykazováním nevhodně oděných neměl.

Astronomické léto letos začalo opravdu 21.6. v 19:16 SELČ, nicméně v tu dobu jsme se teprve začali scházet a připravovat trasová sezezení, příp. ležení. V jezírku byl po roce opět vodník, ačkoli Můra byl právě ve Francii. Jeho roli celkem zdařile převzal synek Jiřík. I když nebyl vybaven loďkou pro přísun nápojů a nemohl mít pochopitelně takový sicflajš jako otec Můra po více než dvaceti letech praxe. Čtyřka byla tentokráte bez kontrabasu, i nastala v minulosti nepříliš vídaná věc, kdy někteří muzikanti si šli zahrát k jiným trasám. To se změnilo po 22h, kdy za svitu loučí a svíček naopak si řada muzikantů z jiných tras přišla zahrát na 4ku.


Před půlnocí jsem odkráčel na vlak a TAK vím o dalším dění pouze sprostředkovaně.

Zbylo nás po druhé noční - já, Obrázek, Pepík M. a jakýsi Zikmund s nůší, houslemi a s píchlým kolem ČZ r.v.1934. A protože žízeň byla veliká - zašli jsme do nonstop v Katarské (U Kotvy) a tam po třech pivech už bylo všeho dost. Tato skupina pak spala na Masarykově nábř. - tedy u mě.
Ráno postupně všichni vypadli a se Zikmundem jsme lepili duši historického kola, což bylo dosti pracné. Asi Zikmund (nemám na něj spojení) nebo Pepa M. nechal u nás paraple s kostkovaným potahem. Z mé strany jsem tedy léto přivítal intenzívně.....
Václaf

Podotýkám, že v 19:16 hod SELČ připilo 6 přítomných 4kařů na uvítanou a zdar letošnímu létu.
MaPe

K akci napsal pořadatel Mirda:

Vážení přátelé, kamarádi,
TAK vám oznamujeme, že nám letos Vojanky nádherně rozkvetly. Milé dámy, bylo to úúúúžasné, lepší než kdejaká módní přehlídka. Dokonce pánové letos nezůstali pozadu. Po více jak dvaceti letech byly kostýmy na jedničku s hvězdičkou.
Po skončení bylo uklizeno tak, že jsem se nestačil divit. Dokonce provozovatelé sadů nám vysekli poklonu při předání klíčů. A taky jsme to stihli mezi přeprškou a skutečným deštěm. Zkrátka nemělo to chybu !

Odkazy na alba fotek:

Sdílej to!

Be the first to comment