Wickie 4 krát 15 v Tróji 14.-15.7.2012


Wickie chtěla být při oslavě svých 4násobných patnáctin mezi trosečníky, piráty, námořníky a jinou mořskou havětí ....

Přidány fotky od Vládi, Jasánka a Hanky D.jakož i Wikinino poděkování...

A tak své kamarády, kteří nikdy neodmítnou vyplnit podobné bizarní přání sezvala do areálu HG Sport u vodáckého slalomového kanálu v Praze-Tróji pod záminkou „plavby na ostrov aktivního stáří“. Podle meteorologů se měla plavba odehrávat za bouře, deště a větru, ovšem sv. Petr vyslyšel motlitby oslavenkyně a hlášenou slotu zredukoval jen na vítr a k její radosti uvolnil i slunce.
V sobotu odpoledne začali do pěkného areálu (s 12 chatkami pro 2 a loukou pro stanování – považte – mohl jsem si postavit stan v Praze!!) přicházet pěkně pruhovaní námořníci, piráti s papoušky nebo soudkem na rameni, malé i větší mořské víly a jiná havěť (třeba Vodník). Kdo přišel v avizovaných 14 hodin, mohl si chvíli poslechnout i trampskou legendu Tondu Linharta.
Wickii to moc slušelo v „odpoledním“ - pruhovaných retroplavkách s punčoškami a apartním kloboučkem. Žádný příchozích také neopomněl kouknout Karolíně do dvojkočáru, jak rostou dvojčátka - Wickiina vnoučátka Babetka a Kubík.
Muzikanti začali vybalovat nástroje, v „bufetovém“ stanu už ze dvou píp tekl Bernard a vylepšený Gambáč a ve velkém „párty“ stanu byly načaty obložené mísy a „hudba začla hrát….“, mohlo se gratulovat a dárky předávat. Kolem 18 hodiny už byla většina Wickiina „doprovodu na nelehké cestě životem“ na místě a bylo nás symbolicky asi 60.
Pepíček se pustil do grilování stejků a všichni do jejich konzumace. Wickie vyměnila odpolední toaletu za pirátský kroj, do pirátského se přioděl i Vašek a oba byli přímo úžasníííí.
Po osmé večerní začalo narozeninové „představení“ 4 písničkami Wabiho Ryvoly. A pak Milan vysvětlil publiku, jak jsme se léta na čtyřce dopouštěli hudebního pirátství na Wabiho odkazu, aniž z toho Wickie měla nějaký hmotný prospěch. Jako kompenzaci obdržela šekovou knížku se 44 proti dešti zabezpečenými stokorunami. Po hudebním vypořádání s rodinou Ryvolovou se hudebně přešlo ke Kapitánu Kidovi a při jeho Prší, zas prší Wickie dokázala, že jí to pořád pěje. Při posledním verši této písně byla odvedena před stan, kde převzetím putovního poháru od Áji byla přijata mezi šedesátníky, navlékla si oslavenecké tričko 4krát15 (s nápisem, že je pěkné vandrovat po světě i když lvů ubývá) a jedním dechem sfoukla 60 svíček na veledortu s cestovatelskou výzdobou. Následoval tanec a to si snad žádný mužný námořník či pirát ujít nenechal.
Hodně přes půlnoc se pak hrálo a povídalo v párty stanu, chladnoucí noc provázela některé Pražáky na noční spoje a noclehující do chatek nebo stanů. Do rána nás zůstalo asi 30. Ráno zpříjemnila káva, čaj, dortík, pivečko a výborná grilovaná klobása. Dorazilo ještě několik gratulantů, Můra si opět povozil dvojčata, Renda zahrála na pozoun a kolem poledne jsme se začali rozcházet. Déšť počkal až do odpoledne….
Wickie, Vašku, díky za krásný víkend a přejeme zdraví, hodně elánu i „jiných nezbytných prostředků“ k poznání zbývajících světadílů!

MaPe

Mí báječní kamarádi,
Prší, zas prší - místy leje,
přesto ale mně je
FAJN!

Tu krásu nelze popsat slovy - za ten nádherný víkend, který jste mi dopřáli! Kdybych Vám měla poděkovat jmenovitě, nebral by seznam konce (a jistě bych vzhledem ke svému pokročilému věku na někoho MOC nerada i zapomněla)!
Byli jste Úúúúžasní - a já si vážím z celého srdce všeho, co jste pro mne učinili! Že jste přišli! Že jste nelitovali námahy a nešetřili nápady, že se svatý Petr slitoval a připravil nám počasí přesně na čas, že... ŽE...
Stalo se totiž to, že "mně totiž osud nadělil několik (Kolik-Kolik-Kolik?!) dobrejch kamarádů... a TAK mi zcela ušlo..."
Ne. Neušlo!

Stále se ještě brodím až po kotníky Vašimi velkorysými dary i vlastními pocity v bytě plném omamně vonících květin a jak přicházejí nové a nové soubory skvělých fotek, jen se stále divím a stále se raduju!

Ty fotky a vzpomínky (ještě příliš čerstvé, než aby je má hlava-ubohý včelín zpracovala) nezapadnou TAK snadno! Budou (co nevidět) vidět všude, kam je dokážu vložit - a víte co? Jste TAK krásní! Najdu si vás tam vždycky, když mi zrovna nebude dost veselo - a doufám, že si je tam najdete i vy!
Co říct na závěr? Že slibuji, že zatím v dohledné době neplánuji zneužívat Vaší úžasné společnosti, že vás i sebe nechám zas na pár let nadechnout, a že: DĚKUJI!

Waše permanentně dojatá
Wickie - Saša R.Odkaz na album fotek je zde

Sdílej to!

Be the first to comment