4.trasa událost

[ Přidat událost ] [ Zpět na kalendář ]

květen 2011

26.Stezka ...a 1/2

pátek 06. květen 2011 16:30 - neděle 08. květen 2011 19:30
Džbánská pah.

TAK trošku po stopách 52./93. 4kové Stezky (včetně "Můrova" Milostína)...
 

Jak má být v Kounově se najde třeba zde...

Jirka Mewy Valda 27.3.2011 napsal:

Přátelé stezkaři a milovníci kamení,
dovoluji si Vás za pořádající 26. trasu TAKu pozvat na 26. „Kamennou“ půltou stezku, která se bude konat v oblasti přírodniho parku Džbán (JZ od Loun), v termínu 6.5. (pátek) až 8.5. (neděle) 2011. Státní svátek je bohužel tentokráte v neděli, takže se prodloužený víkend nekoná. Ale i tak doufáme v podařenou akci, podpořenou pěkným počasím (v každé trase bude namísto hejtmana jeden druid, který kromě organizačních věcí bude mít na starosti udržování nebe bez mraků) a zajímavou, bohatě kamenitou krajinou.
Hlavní zajímavostí v oblasti jsou tzv. Kounovské řady (nějaké povídání na
http://eldar.cz/megality/kounovske_rady.html nebo na http://www.pohanstvi.net/inde.php?menu=menhiry3) na náhorní plošině Rovina (526 m.n.m.) s přilehlou naučnou stezkou, zříceniny hradů Pravda a Džbán a další kamenitosti.
Z těchto důvodů jsme si dovolili stezku nazvat „Kamennou“ s podslogany „Hrajeme si s kamením“ - kdo nezná tak tady:

„Pěknej kámen“ (narážka na vtip, který vymyslel Wojtíšek a určitě Vám ho rád poví (párkrát)) a interním „Třináctiprdelní“ (kdo rozluští, bude pochválen).
Noclehy máme připravené až pro tři trasy v obcích Mutějovice, Domoušice a Milostín a ustředění bude v sobotu u lesního kostelíka Sv.Vojtěcha poblíž Kounovských řad. Jelikož dáváme přednost vlakové dopravě a ta je v okolí prazvláštní, skoro by se dalo říci z doby kamenné, doporučujeme odjezd v pátek z Prahy již v 17 hodin. Pro ty, kteří nestíhají je dalši možností vlak v 19h (ovšem s příjezdem do noclehu okolo půl desáté). V případě, že dorazíte jindy nebo jinak než těmito vlaky, napište do poznámky v přihlášce, jak a kdy). V noclezích budou zajištěny večeře a na požádání i snídaně, spaní v klasickém stezkovém stylu v sálech nebo tělocvičnách.
Přihlásit se lze elektronicky (preferujeme) na
stránkach TAKu (díky Jani!) nebo mně osobně na dubnové (4.4.) nebo květnové schůzi (2.5.). Uzávěrka přihlášek je 2.5. o půlnoci. Platit můžete převodem na účet TAKu (1061106866 / 5500, variabilní symbol 26 a dvoumistné číslo Vaší trasy a do zprávy pro příjemce zadejte Vaše příjmení a jméno, výsledkem tedy bude např. v.s. 2608 a Oblázek Jaroslav) nebo osobně při přihlašování se na schůzi. Cena je naplánována na 170 Kč pro členy TAKu a 200 Kč pro nečleny.
TAK se hlaste a budeme se na Vás těšit
Za trasu 26,
Jirka Valda ml.
valda26(at)centrum.cz
M:721706020