Můra 60 - Benecko 19.-21.3.2010


4kaři doplněni několika hosty vyjeli na 5kovou chalupu na Benecku. Krom sportovních možností a společných večerů byla uspořádána oslava Můrových 60in.

Přidán odkaz na Karlovy fotky, videa (IvSi), do alba přidán výběr z Mirečkových fotek...

Sešli jsme se na Skalce, podvečerní slunce svítilo, pivo v hospodě teklo, nicméně se nám podařilo v ½6 odjet. Cestou jsme se posilovali vnesenými nápoji a spořádaným způsobem vystoupili na parkovišti v Benecku. Někteří jedinci se vydali ubytovat, druzí neponechali nic náhodě a zamířili do restaurační hospody, kde se upravili a v naprosté většině dorazili později na chalupu v pohodě.

Zde se sluší připomenout, že není od  věci pít s rozvahou a nenaházet do sebe v rychlém sledu  několik fernetů, hodit na sebe všechna možná i nemožná zavazadla a pak se divit, že nám neslouží nožičky, avšak to Z. dávno ví, jen na to výjimečně někdy pozapomene.

Básnička

Můra, Můra, Můra, u průchodu čůrá,
zhůra hudrá důra: Za to mi dáš bůra!
Sorry, mumlá Můra,
škopků byla fůra
a domů je to tůra.
Vidím průchod - hurá!
Vece kreatůra, vykloněná zhůra:
Že tys, kurva, Můra?!
I v šedesáti Jůra!

(věnovala KR)

Páteční večer byl ve znamení ladění formy, hledání způsobu, jak čepovat pivo apod. Hlavními tahouny muziky byli Venca Samohel, Karel Provázek a Radek Chloupek.

V sobotu jsme se probudilli do téměř slunečného rána, které brzy přešlo do zatažena s mrholením. Nicméně to mnohé neodradilo od využití příležitosti si zasportovat.

Večer přijel Bundáš s basou, rybičkami - jako vždy vynikající kvality, ale hlavně s putovním 60nickým 4kovým pohárem a Vojtíškovými doplňky k výčepní stolici. Po krátkém souboji s kombinacemi šroubení a průměrů hadic se podařilo puzzle vyřešit a pivo mohlo téci (na Můrův účet) proudem.

Vlastní připomenutí Můrovy existence začalo vzpomínkou na jeho 50iny v rodné Žihli, kde se Můra úspěšně pokusil proměnit dvě půvabné žabičky v neméně krásné nejméně 2x130kg princezny, aby se pak stal sám Supermanem. Nyní již nebyl nucen někoho vysvobozovat, pouze bylo připomenuto, že podobně jako ta můra i náš Můra prodělal za svůj život nemálo přeměn: ze švarného vesnického junáka-fotbalisty v Můru - pak ve vodníka ("co je to ale za vodníka, který neumí pořádně utopit ani dítě - nota bene neplavce") - po té ve zmiňovaného Supermana - až po dnešní stupeň pivní pannu, neboť tak jako se Afrodíté zrodila z pěny mořské, TAK Můra povstal do své dnešní podoby z pěny pivní...

Vše řádně glosováno, včetně fabulovaných skutků, které byly v některých případech uvedeny na "pravou míru".

I přišlo na přetřes např. Jak se Venca s Můrou na škole seznámil, kterak Můra k přezdívce přišel, jak to bylo s příletem Supermana při Vikininých narozeninách na Kokořínsku, jak se s Můrou-vodníkem seznámila po Vítání léta v kuchyni bytu na nábřeží Samohelovic babička i jak byl málem proti své vůli zavlečen na cestě ze sleziny do země Sovětů.

Celý večer byl celkem příjemný a bavili se nejen aktéři, ale i diváci.

V neděli bylo počasí o poznání hnusnější - chvílemi opravdu pršelo až lilo - a sportu se většina přítomných vyhnula. Přesto se několik jedinců odradit nenechalo, aby pak tvrdilo, že ve vyšších polohách vlastně ani moc nepršelo. O to větší prostor měli ostatní na hraní v chalupě.

Další odkazy:

  • Klikni pro fotky i videa na tomto webu
  • KaPr
  • [yt-nw:rvXzLO9hceQ IvSi video 1. díl::Odjezd na Benecko, hraní z pátku na sobotu, sobotní ráno, Franta si procvičuje hlasivky<hr><i>Otevře video v novém okně, délka 8:06</i>][yt-nw2:Video (pá/so)]
  • [yt-nw:-o6u_izyJnQ IvSi video 2. díl::Můra 60(1/3)<br>Jak se stal Můrou i Vodníkem<hr><i>Otevře video v novém okně, délka 9:54</i>][yt-nw2:Video (so večer)] (Můrovy přeměny 1/2)
  • [yt-nw:HUYgTNM6JSU IvSi video 3. díl::Můra 60(2/3)<br>Jak to bylo se Supermanem? Wikina zpívá Prší (od 4:10), potom se Můra stal jakousi pannou...<hr><i>Otevře video v novém okně, délka 10:19</i>][yt-nw2:Video (so večer)] (Můrovy přeměny 2/2)
  • [yt-nw:dJdZa08mmJQ IvSi video 4. díl::Můra 60(3/3)<br>Pokračování večera, odjezd<hr><i>Otevře video v novém okně, délka 2:26</i>][yt-nw2:Video (so/ne)]

Poznámka: Aby byly odkazy na videa funkční, musí být povolen Javascript, proto jsou videa uložená na youtube.com přístupná i jako vnořené objekty z alba fotografií.

 

Sdílej to!

Be the first to comment