4x kulatiny u Achyla - 30.-31.7.2011


Již loni tušila Wikina, že těch 60 nebude "žádná brnkačka", protože s kulatinami nejsou žádné žerty. Aby v tom nezůstal Achyl sám, přidal se k němu "soused" Miloš a "poslední starý padesátník" Dejo a ve finiši i Cilka.

Doplňujte, komentujte!

Achyl k oslavě přistupoval velmi zodpovědně. V předstihu se pokoušel zjistit, kolik lidí přijede, aby mohl spolu s dalšími oslavenci připravit patřičné množství jídla a pití, jakož i ubytovací prostory. Nicméně "Alle Theorie ist grau, und nur der Wald und die Erfahrung sind grün", jak před pár staletími prohlásil klasik. Mnozí, kteří nakonec přijeli se nepřihlásili, jiní se přihlásili doslova hodiny před akcí a někteří z řádně přihlášených z různých důvodů nepřijeli.

To však pořádající oslavence z míry nevyvedlo a vše řádně promysleli a připravili. U bufáče, kde se točilo pivo, vařilo kafe, kořalky tekly proudem, se podávalo i jídlo - zejména výborný guláš a rybí speciality z Bundáší líhně. Pár metrů odtud vyrostl velký party-stan, kde byla další výčepní souprava s polotmavým Svijanským.

Čtyřkaři byli vyzváni, aby svými úbory dotvořili téma vytyčené v pozvánce Achylem, tedy narozeniny v invalidním, případně vesnicko-chalupářském stylu. Jak se to podařilo, je vidět na fotkách a videu.

Cilka v PičíněZhruba o půl osmé - mimochodem zrovna přestalo na chvíli pršet - byl vyhlášen nástup. Oslavenci byli oděni do výročních triček a Fúzzy zavzpomínal na Cilčiny 40iny. Po té šedesátníci obdrželi hole, aby sehráli 2x4minuty "vokýnek" v hokejbalu. Zvlášť vydařená byla Achylova finta, kdy míč vtěsnal do ohbí hole a uháněl s ním nikoli nepodoben lacrossovému profesionálu. Nakonec se ukázalo, že vyhráli všichni tři. Poté byly dalšímu z oslavenců, sudímu Dejovi, zavázány oči a nedávní hráči ho navigovali. Cilka směla otáčet a jeden z pánů jej uváděl pohyb a druhý do klidu. Nakonec byla GPSka pro Dejův oblíbený geocaching nalezena a oslavencům mohl konečně Rumpál předat Šerlok cup. Po povelu sosáčky zanořit, oslavenci pohár vyprázdnili a zábava mohla pokračovat.

Pohyblivé obrázky jsou [yt-nw:j4LBLQo7CvQ Video::se otevře v novém okně. Stopáž 7:20][yt-nw2:zde].
Album fotek z akce je zde.

Ještě jednou oslavencům vše nej a aspoň 4x díky!!!!

Sdílej to!

Achyl

středa 03. srpen 2011 12:54
Ano. K přípravám jsem přistoupil zcela odpovědně! V pátek večer, když přivezli pivo, jsem ještě neměl klíče od hasičárny, tedy zmíněného bufetu.
To ale nebyla moje chyba, slíbené jsem je měl dva dny. Abych ale nic nezanedbal, protože pípa byla údajně po opravě, ihned po zpřístupnění jsme ji zapojili a provedli též ochutnávku dovezeného moku. Ta se trošku protáhla, asi do půl třetí, takže úkoly naplánované na večer, jsem horkotěžko v mátohách doháněl, až jsem se potkával, v sobotu do večerních hodin.
Nicméně dle ohlasů soudím, že se akce za přispění všech přítomných vydařila a tímto jim děkuji.
Achyl